- Kategorie
- Szukaj
-
Zabudowa śmietników
Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie gospodarstwa domowego bez produkcji odpadów. Opakowania po żywności, produktach przemysłowych, obierki czy inne odpadki spożywcze są standardem nawet w tych domach, w których zwraca się uwagę na oszczędzanie.
W przeszłości, gdy domy ogrzewano kuchennymi piecami, wiele takich śmieci można było spalić. Zjadały je też zwierzęta gospodarskie lub przetwarzano je na kompost.
Obecnie śmietnik jest stałym elementem każdego domu mieszkalnego, bloku, osiedla czy firmy. Chociaż zwykle jest lokalizowany w jakimś zakątku, najczęściej pozostaje widoczny, szpecąc otoczenie i rozsiewając nieprzyjemne zapachy.
Odkryty kosz na śmieci wabi też bezdomne zwierzęta, które roznoszą śmieci po okolicy, poszukując w nich jedzenia. Wymienione przykłady wskazują, jak wiele może zmienić drewniana zabudowa śmietnika.
Drewniana zabudowa śmietnika
Obudowa kosza na śmieci wykonana z naturalnego drewna dyskretnie ukrywa nieestetyczną i kłopotliwą zawartość. Zastosowany materiał sprawia, że konstrukcja idealnie wkomponowuje się w naturalne otoczenie i zamienia się w jeden z wielu elementów małej architektury.
Można ją dopasować do altany, garażu, pergoli czy innej instalacji ogrodowej. Równie efektownie zaprezentuje się na działce rekreacyjnej, jak i w sąsiedztwie domu jednorodzinnego czy na osiedlu mieszkaniowym.
Drewniana konstrukcja jest starannie wykończona i zaimpregnowana ciśnieniowo na kolor zielony. Jej górną część stanowi pokrywa z zamocowanym wewnątrz metalowym uchwytem. Za pomocą łańcucha można do niego przymocować pokrywę umieszczonego wewnątrz kosza. Dzięki temu będzie się otwierał po podniesieniu drewnianego wieka. Natomiast w celu wyjęcia całego kosza można otworzyć przednią ściankę obudowy zamocowaną na zawiasach.
Ciekawe i estetyczne rozwiązanie na ukrycie koszy na śmieci
Zabudowa śmietnika stanowi estetyczne rozwiązanie do domu, na działkę i na osiedle mieszkaniowe. W zależności od ilości produkowanych śmieci czy częstotliwości ich wywożenia, za ażurową konstrukcją możesz ukryć jeden lub dwa kosze.
Więcej pojemników ułatwia segregację odpadów, o którą z pewnością dbasz. Deski ulokowane w niewielkiej odległości od siebie są oddzielone szczelinami, dzięki którym wnętrze obudowy jest stale wentylowane. Drewniana obudowa kosza na śmieci może być zamontowana jako obiekt wolnostojący lub przymocowana do ogrodzenia czy innego naniesienia na działce. W każdym wypadku zachowa stabilność nawet przy silnym wietrze.
Obudowa śmietnika – estetycznie wkomponuje się w ogród i otoczenie domu
Drewniana zabudowa śmietnika jest wykonana z litego drewna – surowca odnawialnego pochodzącego wprost z natury. Dzięki temu jest ekologiczna i przyjazna środowisku. Gdy jej czas eksploatacji minie, można ją łatwo zutylizować.
Oliwkowy kolor impregnacji sprzyja wkomponowaniu jej w zieleń ogrodową lub dopasowaniu do innych elementów małej architektury. W sąsiedztwie możesz postawić podobny domek narzędziowy, altankę czy pergolę, tworząc spójną aranżację ogrodu. Jednocześnie zyskasz ład i porządek w otoczeniu domu.
|
|
|
|
|